Новини

Круглий стіл «Відкритий діалог: сучасна професійна освіта»

13.03.2019

12 березня 2019 року відбувся збір учнів-лідерів та координаторів органів учнівського самоврядування всіх областей у приміщенні Міністерства освіти та науки України. Організатори заходу – директорат професійної освіти МОН. Даний захід проходить в межах тижня відкритого Уряду в Україні.

За підтримки Департаменту освіти і науки України Чернівецької ОДА та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти від Чернівецької області були делеговані на участь у зустрічі представників учнівського активу голови Ради лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а саме учень Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки – Олійник Антон та учениця Чернівецького вищого комерційного училища КНТЕУ – Жежель Джесіка.

Якими є переваги та недоліки професійної освіти, чого бракує учням для успішного навчання, як можна вирішити наявні проблеми у зазначеній сфері? Ці та інші питання учні мали змогу обговорити під час заходу “Відкритий діалог: сучасна професійна освіта ”.

Посмішки, дружні вітання, яскраві позитивні емоції — так розпочалася зустріч лідерів органів учнівського самоврядування. Спілкування проходило в форматі гри. Запрошені учасники змогли розказати управлінцям про свій навчальний процес, освітні потреби, а також запропонувати можливі рішення, а також учнівська молодь здобути корисні знання, познайомитися з цікавими людьми.

На початку збору генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумик розповіла про досягнення та пріоритетні напрямки роботи в сфері освіти та роль учнівського активу в житті професійно – технічної освіти. Також за допомогою гри «Капелюхи Де Боно» учні мали змогу попрацювати в малих групах, в яких обговорювали питання сучасної професійної освіти.

Після завершення роботи в групах учні довели, що вони справжні лідери, які вміють працювати в команді, знаходити раціональні підходи до вирішення проблем, не бояться приймати відповідальні рішення.

Фото.