Новини

«Моя чарівна українська мова, в ній стільки неповторних, дивних слів…»

09.11.2017

Традиційно 9 листопада у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки відбуваються урочистості з нагоди Дня української писемності та мови.

Підтримуючи самобутність українського народу викладачі та учні приходять у цей день у вишитих сорочках, українському одязі. Щорічно в цей день відбувається благодійний ярмарок. Учні продавали домашню випічку: пироги, тістечка, печиво. А також привезли домашні яблука, груші, горіхи, виноград.

О 12 годині 30 хвилин учні та педагоги долучилися до написання всеукраїнського національного диктанту єдності.

Продовжилось святкування в актовій залі училища концертною програмою під назвою «Моя чарівна українська мова, В ній стільки неповторних, дивних слів…»

Ведучі Вотько Мар’яна та Сікорський Олександр представили основні етапи розвитку письменності та мови, проблему русифікації та заборони української мови через відеоматеріали  «Велетні сили та духу», «10 цікавих фактів про українську мову», «Я розмовляю українською». Учні співали українські пісні «Музика слова», (Булига Каріна), «Рідна мова» (Пінчук Давід).

Яскравим моментом заходу була постановка уривку з п’єси  Миколи Куліша «Мина Мазайло»  учнями театрального гуртка «Аматор». Костюми, музичний супровід, акторська майстерність учнів, перевтілення у відповідні образи допомогло розкрити основну тему – висвітлення проблеми українізації 20-30-х років та формування національної самосвідомості на прикладі героїв твору Моки та Уляни.

День української мови та писемності пройшло в кращих українських традиціях – весело та жваво!!!

Фото.