Оператор комп’ютерного набору, касир (на підприємстві, в установі, організації), оператор поштового зв’язку

Оператор комп’ютерного набору вивчає обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних пристроїв, систем і мереж; комп’ютерну обробку текстової, графічної та образної інформації; обслуговування комп’ютеризованих, інтегрованих і робототехнічних систем. За допомогою касового апарату проводить грошовий розрахунок з покупцем товару або споживачем послуг. Обов’язки багато в чому залежать від того, де він працює.

В транспортній організації оформляє і продає квитки, абонементи, посадочні талони, інші проїзні і перевізні документи. Потрібно знати правила перевезення пасажирів і багажу на певному виді транспорту, умови видачі пільгових проїзних документів. У видовищних установах продає квитки і абонементи в театри, кінотеатри, цирк, на стадіони.

У торговому залі підраховує суму, на яку покупець купує товар, і виробляє грошовий розрахунок готівкою банкнотами або по пластиковій картці. Валютний касир здійснює обмін купюр однієї валюти на іншу у відповідності з інструкціями НБУ. Діяльність оператора поштового зв’язку пов’язана з прийманням, обробкою, перевезенням, доставкою і врученням поштових відправлень, прийманням передплати та доставкою періодичних друкованих видань, з наданням фінансових послуг, в тому числі поштових переказів, виплати пенсій та допомоги, інших послуг поштового зв‘язку.

Після закінчення нашого училища випускники працюють на підприємствах і фірмах міста та області, де потрібен спеціаліст, що обслуговує персональні комп’ютери та мережі, наприклад лаборантами в комп’ютерних класах, у фірмах по продажу комп’ютерної техніки, у видавництвах газет та журналів, у приватних фірмах, а також на підприємствах зв’язку: Укртелеком, Укрпошта, в районних та міських відділах зв’язку.