Новини

Шануй батька і Бога, буде тобі скрізь дорога

15.05.2019

15 травня 2019 року у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки в рамках тижня духовності було проведено театралізовану постановку «Шануй батька і Бога, буде тобі скрізь дорога». Режисер-постановник Дмитро Леончик.Із перших днів нашого життя нас завжди опікують тато й мама. Вони нам співають колискові, вчать ходити, вимовляти перші слова, взувати черевики, застібати ґудзики. Але головна наука, яка прививається з дитинства – це любов до Батьківщини, яку дитина вбирає з молоком матері.
Є скарби, заховані глибоко в землю, є розташовані на поверхні, що передаються з покоління в покоління, чаруючи людську душу. До таких скарбів належать: пам’ять роду, його звичаї, традиції, мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка – вся наша родовідна пам’ять, наші символи, наша історія.
На заході була присутня директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Михайлівна Палійчук, яка в своєму виступі акцентувала увагу на ролі сім’ї, родини, християнських цінностей в процесі становлення особистості.
Ми маємо пам’ятати й шанувати їх, адже це означає знати свій народ, хто ми, чиїх батьків діти. Звичаї і традиції українського народу, ті знання – це основа духовності нашої нації, наш генетичний код. Ми маємо знати своє минуле, щоб бути гідними майбутнього.
Духовні цінності кожної людини починаються з родини, а сім’я набувала чинності тільки тоді, коли у ній з’являлися діти.
Із перших днів нашого життя нас завжди опікують тато й мама. Вони нам співають колискові, вчать ходити, вимовляти перші слова, взувати черевики, застібати ґудзики. Але головна наука, яка прививається з дитинства – це любов до Батьківщини, яку дитина вбирає з молоком матері.
Учасники даної постанови намагалися донести до глядача всю нашу родовідну пам’ять, наші символи, нашу історію, основу духовності нашої нації, наш генетичний код. Також материнський вишитий рушник, душа нашого народу, артефакт, який засвідчує самобутність нашої нації, глибину духовності наших предків, адже всі малюнки на рушниках є знаками і символами, значення яких відоме і сьогодні матерям, які вишивають рушники, благословляють ними своїх дітей.

Фото.