Історія училища

Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки – одне з наймолодших училищ області. Воно було засноване в листопаді 1976 року як Чернівецьке технічне училище №5. Спочатку училище було сформовано як базова кузня кадрів для заводу “Кварц”. Але незабаром почало здійснювати підготовку фахівців для багатьох інших підприємств міста та області.

st21

  А будувалось училище серед зеленого поля на околиці міста 

Першим директором училища був призначений Дудирєв Володимир Якович. Майже 30 років керував Загороднюк Сергій Петрович. З 2010 року училище очолює Савелій Іванович Одайський.

   Директори училища. (Одайський С.І., Дудирєв В.Я., Загороднюк С.П.)

Більше 30 років віддали навчальному закладу Алла Володимирівна Коваш – старший майстер, Катерина Андріївна Гордей – комірник, Ірина Антонівна Микицей – бібліотекар, Лідія Антонівна Кувшінникова – викладач економіки та спецдисциплін. Більше двадцяти років працює Микола Іванович Тріщук – помічник директора з АГР. Гідну заміну їм складають молоді працівники, випускники майстри виробничого навчання Антонюк С.В., Урбанська І.О., Мінченко Н.А., Озарчук Н.В., Дуднік О.Л.
У 1994 році навчальний заклад було перейменовано в професійно-технічне училище №15 м. Чернівці, а 2003 році реорганізовано в Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки. Тепер воно є професійно-технічним навчальним закладом І рівня акредитації, ІІІ атестаційного рівня, яке здійснює підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів для галузей промисловості (загальні для всіх галузей економіки та електротехнічного виробництва).
Станом на 01.10.18 р. в училищі навчається 441 учень на денній формі навчання за такими робітничими професіями:

– оператор комп’ютерного набору, касир (на підприємстві, в установі, організації), оператор поштового зв’язку;
– оператор комп’ютерного набору, фотограф (фотороботи), секретар керівника (організації, підприємства, установи);
– електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
– радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури;
– слюсар-електромонтажник; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування;

– радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин;
– майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.

Училище готує кваліфікованих робітників за підвищеними розрядами з професій “Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури” – 5 розряд,  “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” – 4 розряд.
Ведеться підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями:
– електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
– телекомунікації та радіотехніка.
  Навчально-матеріальна база училища включає два навчальні корпуси: корпус навчально-теоретичних кабінетів та корпус навчально-виробничих майстерень. Училище має п’ятиповерховий гуртожиток, медичний пункт, їдальню, бібліотеку, спортивну та актову  зали, стадіон, атлетичний зал. Училище на 100% забезпечене власною площею.