Новини

«У витоків української державності…»

23.03.2017

2017 рік в Україні проголошено Роком Української революції. На виконання Указу Президента України від 22.01.2017 р. з метою гідного вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України, військової звитяги захисників рідної землі та творців національної державності у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки розроблено план заходів, присвячених 100-річчю Української революції 1917-1921 рр.

В рамках цих заходів викладач історії Л.І. Петровська провела тематичне засідання історичного гуртка «У витоків української державності…». Епіграфом до заняття гуртка прозвучали слова С. Бандери: «У нас є один основний принцип, одна головна мета – суверенна соборна Українська Держава. До неї йдемо неухильно. А шлях наш – це шлях революційної визвольної боротьби».

Як у калейдоскопі перед гуртківцями промайнула інформація про початок революції та її основні етапи, про форми української державності, що виникли в ході революції. Кадри відеоролика «Національно-демократична революція» допомогли учням краще зрозуміти діяльність Української Центральної Ради. А відеофрагмент з циклу «Обличчя української історії» про   М. Грушевського розкрив постать ідейного натхненника революції.

Презентована книга «Чотири Універсали»  дозволила простежити шлях від автономії України до незалежності, а міні-вікторина за змістом цих документів Центральної Ради виявила кращого знавця Універсалів – учня гр. №15 Юрія Дмитра.

 

Цікавою для гуртківців була сторінка «Молоде обличчя революції», присвячена загиблим героям бою під Крутами.

Підсумком засідання став аналіз внутрішніх та зовнішніх причин поразки патріотичних сил у боротьбі за збереження Української держави, визначення головних уроків цієї боротьби та її історичного значення, як прикладу для наступних поколінь борців за українську державність.

Висловили свої міркування учні і з питання, у чому сьогоднішня ситуація в Україні нагадує революційні часи 100-річної давнини, зокрема відзначили, що події на Сході – це боротьба за збереження незалежності України, говорили про помилки і нерішучість політиків, відсутність глибоких соціально-економічних реформ, єдності та згуртованості різних політичних сил. А тому прозвучав висновок, що революція не закінчилася, а вона триває і покладає велику відповідальність на кожного свідомого громадянина за долю держави, спонукає до небайдужості та активних дій у справі боротьби за право жити у своїй вільній і розвинутій державі!