Наказом Міністерства освіти і науки  молоді та спорту України від 14.06.2012 №694 затверджено Положення про навчально-практичний центр (за галузевим спрямуванням) професійно-технічного навчального закладу.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 26.02.2019 №266 «Про затвердження Переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на базі яких будуть створені навчально-практичні центри за рахунок коштів державного бюджету у 2019 році»

У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки створено навчально-практичний центр електротехнічних робіт з професій: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та устаткування.

За кошти субвенції з державного бюджету у розмірі 630 тис. грн. закуплено: станок свердлильний Bosсh PBD40.710Dn,  станок свердлильний EINHELL TC-BD (Німеччина),     верстат заточувальний  FDB LT-450. 450Вт,  лазерний рівень Tekhmann TSL-12G (Німеччина), пилосос побутовий з підключенням електроінструментів  Stihl SE 62E (Німеччина), перфоратор  Makita HR-2470 (Японія), шурупокрут ударний   Makita TD 127DWE(Японія), прес гідравлічний, трьохопорний штатив Tekhmann TT-1300 (Німеччина), набір інструментів для електриків Yato YT – 8 комплектів,  багатофункціональні пристрої – 2 шт., набори інструментів – 15 комплектів, електромеханічні інструменти – 15 комплектів, спецодяг – 15 шт., драбини секційні – 2 шт, стенди з натуральними зразками – 14 шт., вуличне освітлення на сонячній панелі – 2 шт. меблі та металеві шафи для інструментів.

Закладом  освіти за було придбано матеріал (труба квадратна металева та кутник, лист перфорований, стільниці та бокові панелі) та виготовлено руками майстрів виробничого навчання 15 робочих місць «Стіл електромонтажника». Всі столи оснащено електротехнічним устаткуванням для виконання практичних робіт здобувачів освітніх послуг.

Ремонт приміщення під навчально-практичний центр електротехнічних робіт зроблено за рахунок спецкоштів закладу освіти на суму 83700,00 грн.: було демонтовано старе обладнання та меблі, проведено комунікації, проведений ремонт стелі (обшивка металопрофілем), встановлено енергозберігаючих світильників, зроблено ремонт стін, укладено підлогу плиткою, придбано комплекти стендів з охорони праці.

Головною метою діяльності навчально-практичного центру електротехнічних робіт є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств, організацій, установ, впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв’язку між підприємствами та іншими закладам професійної (професійно-технічної) освіти з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

Для учнів

Первинна професійна підготовка  (з видачею диплома):

 1. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІІ розряду (регіональне замовлення)
 2. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІІІ розряду (регіональне замовлення)
 3. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІV розряду (регіональне замовлення)
 4. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» V розряду (регіональне замовлення)
 5. Підготовка кваліфікованих робітників «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування» ІІ розряду (регіональне замовлення)

Для дорослих

Навчально-практичний центр електротехнічних робіт Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки пропонує:

Первинна професійна підготовка та підготовка дорослого населення (з видачею свідоцтва):

 1. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІІ розряду (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 5456,70 грн Кошторис витрат), термін навчання 6 місяців, на базі повної загальної середньої освіти.
 2. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІІІ розряду (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 4498,22 грн),  на базі ІІ розряду з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» , термін навчання 5 місяців.
 3. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» ІV розряду (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 3021,72 грн), на базі ІІІ розряду з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» , термін навчання 3,5 місяці.
 4. Підготовка кваліфікованих робітників «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» V розряду (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 2326,39 грн), на базі ІV розряду з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» , термін навчання 3,5 місяці.
 5. Підготовка кваліфікованих робітників «Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування» ІІ розряду (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 4250,46 грн), термін навчання 4 місяці, на базі повної загальної середньої освіти.

Вивчення модулів (з видачею сертифіката):

 1. Вивчення модуля «Перемотка двигунів» (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 1134,65 грн), термін навчання 1 місяць.
 2. Вивчення модуля «Виконання монтажу і ремонт розподільчих коробок клемників, запобіжних щитків та освітлювальної апаратури» (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 268,07 грн.), термін навчання 1 тиждень, на базі повної загальної середньої освіти.
 3. Вивчення модуля «Виконання робіт з обробки зрощування, ізоляції та пайки проводів напругою до  1000 В, прокладці настановних проводів та кабелів» (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 351,41 грн.), термін навчання 2 тижні, на базі повної загальної середньої освіти.
 4. Вивчення модуля «Виконання нескладних регламентних робіт з обслуговування електроустаткування» (за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість навчання 351,41 грн.), термін навчання 2 тижні, на базі повної загальної середньої освіти.
 5. Вивчення модуля «Монтування та обслуговування систем освітлення на сонячній панелі» (за кошти фізичних та юридичних осіб)
 6. Вивчення модуля «Монтаж та обслуговування електромережі квартири» (за кошти фізичних та юридичних осіб)
 7. Вивчення модуля «Монтаж та обслуговування електричних бойлерів» (за кошти фізичних та юридичних осіб)
 8. Вивчення модуля «Підключення електричних двигунів різних типів» (за кошти фізичних та юридичних осіб)

Платні послуги

 • Ремонт побутових електроприладів;
 • Монтаж проводки в будинку;
 • Монтаж побутових електроприладів.

Працює вимірювальна електротехнічна лабораторія “Кварц”