Міжнародна співпраця

Одним з важливих напрямів роботи училища є підготовка та реалізація міжнародних проєктів у сфері професійної освіти, залучення коштів міжнародних фондів та організацій для фінансування проєктів

2020-2021 роки

Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки є учасником програми “EU4Skills: кращі навички для сучасної України”. Це спільна програма ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Мета програми: EU4Skills підтримує реформу професійно-технічної освіти в Україні з  метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та  допомогти молоді та дорослим  реалізувати власний потенціал.

2019 рік

Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича – один з трьох університетів в Україні, на базі якого створено Енерго-інноваційний Хаб. Проєкт здійснюється у рамках компоненту «Професійної кваліфікації» проєкту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Представники Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки беруть активну участь у розробці енергоефективних електротехнічних моделей та  пристроїв.

05.12.19 р. здобувачі освітніх послуг Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, директор Савелій Одайський та викладач професійно-теоретичних дисциплін Ілля Хортюк взяли участь у стартовій конференції з нагоди відкриття проєкту «ЕНЕРГО-ІННОВАЦІЙНИЙ ХАБ – платформа для підготовки кваліфікованих фахівців у сфері енергоефективності». Представники закладу освіти представили проєкт енергозберігаючої моделі воодонагріваючої установки.

2018 рік

Відповідно до угоди про співпрацю Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області та Ризького технікуму туризму та творчої індустрії з 18 по 21 вересня 2018 року на чолі з директором Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Світланою Микитюк відбувся візит делегації закладів професійно-технічної освіти до Латвії. Від Чернівецької області в склад делегації входили: заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки – Писаревська Г.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи, заступник директора з навчально-виробничої роботи, роботи ПТУ №8 – Палагнюк І.Ю, директор вищого професійного училища №3 м. Чернівці – Нікішина Л.В.

З 4 по 8 грудня 2018 року  делегація фахівців системи професійно-технічної освіти Чернівецької області перебувала з робочим візитом у Ризькому державному технікумі (Центр професійних компетентностей, Латвія) RVT.  Була підписана угода про співпрацю Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області та Ризького технікуму. Від Чернівецької області в склад делегації входили: заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки – Писаревська Г.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи, заступник директора з навчально-виробничої роботи, директор Чернівецького професійного ліцею сфери послуг – Цимбал О.В.

Ризький державний технічний коледж це дуже потужний центр розвитку професійних компетенцій в якому навчається 2500 учнів. Професійних напрямків теж велика кількість. Особливо зацікавили електротехнічний, поліграфічний та комп’ютерний напрями підготовки. Лабораторії для практичної підготовки забезпечені сучасними засобами та технікою. Дякуємо колегам за можливість спілкування з однодумцями, можливість ознайомитися з новими методами навчання та сучасними технологіями. Ви збагатили кожного з нас новими ідеями, новими відкриттями, новими враженнями та новим досвідом.

2017 рік

Представники Чернівецької області брали участь у реалізації проекту «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання» за фінансування Міністерства закордонних справ Республіки Польща. З 14 по 19 травня 2017 року представники професійно-технічних навчальних закладів Чернівецької, області перебували з навчальним візитом у Малопольському воєводстві Республіки Польща. Від Чернівецької області в склад делегації входили: заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки – Писаревська Г.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного художнього училища №5 – Бойчук Н.М, заступник директора з навчально-виробничої роботи Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту – Філіпчук Д.А., заступник директора з навчальної роботи ПТУ №8 – Скрипничук Л.В

Мета заходу – підвищення якості професійної та бізнес освіти, розробка механізмів співпраці між адміністрацією, професійно-технічними навчальними закладами та роботодавцями для розширення можливостей майбутньої зайнятості учнівської молоді та забезпечення економічного розвитку на території Західної України. Модераторами даного заходу були польські експерти Войцех Одзімек та Давід Хоїнкіс.

За час перебування відбулося знайомство з навчальними закладами Польщі та розвитком місцевого самоврядування в країні. Делегація відвідала професійні школи в Скавіні, Черніхові, Тшебіні, Велічці, Закопанах, Центр Безперервної освіти в Кшанові та Державну вищу професійну школу в Тарнові. Українські учасники цікавилися польським досвідом у сфері професійної освіти та ділилися своїм.

Метою міжнародної співпраці є розвиток міжнародних відносин училища для його інтеграції у світову та європейську систему освіти та зростання авторитету у світі; організація та забезпечення міжнародної академічної мобільності викладачів та студентів; підвищення рівня кваліфікації викладачів шляхом координації контактів з навчальними закладами зарубіжних країн в рамках міжнародних освітніх програм та на підставі угод про співпрацю з закладами-партнерами та іноземними освітніми організаціями.

Посилання на інші сторінки