Гурткове заняття

Через масовані ворожі обстріли енергетичної інфраструктури в Україні запровадили віялові відключення електроенергії. Українці в ситуації, що склалася, шукають додаткові джерела освітлення.

Світлодіодні джерела світла на сьогоднішній день користуються найбільшим успіхом серед споживачів. Особливо популярні діодні ліхтарі. Обзавестися світлодіодним ручним ліхтариком можна по-різному: його можна купити в магазині або ж зробити своїми руками.

Так, цього разу здобувачі освітніх послуг гр. N15 Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки показали, як зробити “вічний” ліхтарик з двох батарейок і лампочки на гуртковому занятті з фізики (викладач Анатолій Грицюк).

Цей спосіб є максимально простим та швидким. Отже, знадобиться: коробка з-під сірників, дві батарейки, світлодіод, монета.

Як зробити: беремо коробку з-під сірників, поміщаємо туди дві батарейки таким чином, як це показано на відео, закриваємо коробку. Далі беремо монету, вставляємо її з одного боку в коробку, а з іншої сторони ставимо світлодіодну лампочку так, щоб її дроти торкалися контактів батарейки.

Якщо виконати все правильно, у вас вийде маленький “вічний” ліхтарик, який можна буде використовувати у разі необхідності.

Викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Лакуста Дмитро Васильович та Флорескул Валентин Любомирович успішно завершили навчальну програму EIT Deep Tech Talent Initiative та отримали сертифікати. EIT Deep Tech Talent Initiative поєднує базові концепції штучного інтелекту та програмування з елементами підприємництва та управління проектами, щоб спрямувати студентів на розробку інноваційних ідей.AI for Youth – це європейський […]

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]