Форум «Розбудова гендерної рівності у профтехосвіті»

7 грудня 2022 р. відбувся онлайн форум «Розбудова гендерної рівності у профтехосвіті» в межах проєкту «Підтримка пілотних регіонів щодо просування гендерної рівності»

З вітальним словом звернулися Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, Ірина Шумік, Генеральний директор директорату професійної освіти МОН, Ольга Пушина, регіональна координаторка Програми «EU4skills. Кращі навички для сучасної України».

Презентацію загальних результатів проєкту провела Тетяна Чернецька, менеджерка Проєкту «Підтримка пілотних регіонів щодо просування гендерної рівності».

Панель 1. Дорожня карта просування гендерної рівності в системі професійної (професійно-технічної) освіти на регіональному рівні.

Презентацію Дорожньої карти провела Юліана Дьоміна, гендерна експертка.

Про виклики і можливості впровадження гендерної рівності на регіональному рівні розповіла Світлана Вишневська, методистка НМЦ ПТО у Чернівецькій області.

Панель 2. Питання “Гендерний аудит у ЗП(ПТ)О. Інструменти гендерного аудиту ЗП(ПТ)О” розкрила Тетяна Чернецька, менеджерка Проєкту.

Результами проведення гендерного аудиту у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки поділилися Савелій Одайський, директор Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки та Галина Писаревська, віце-директорка з навчально-виробничої роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки

Учасники форуму обговорили пропозиції щодо можливих змін до методики, запропонованої наказом МОН.

Панель 3. Підвищення гендерної грамотності співробітників та співробітниць системи П(ПТ)О.

Про зміни після участі у вебінарах та семінарах «Впровадження гендерного підходу у системі П(ПТ)О» розповів Назарій Андрійчук, соціальний педагог Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій.

Презентацію дистанційного курсу «Гендерний аудит у ЗП(ПТ)О» провела Світлана Губіна, гендерна експертка.

Форум сприяв поширенню кращих практик та інструментів просування гендерної рівності в системі професійної (професійно-технічної) освіти, напрацьованих в межах проєкту «Підтримка пілотних регіонів щодо просування гендерної рівності», який є частиною Програми EU4Skills.

🎨🪺🥚 Великодній майстер-клас з писанкарства у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки: занурення в глибину українських традицій! Сьогодні, 16 квітня 2025 р., Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки стало осередком давнього українського мистецтва – писанкарства. Під мудрим наставництвом майстра виробничого навчання, справжнього знавця народних традицій писанкарства, Петра Штефано, наші здобувачі освіти та педагоги не просто розписували великодні […]

Сьогодні, 15 квітня 2025 року, відповідно до плану заходів місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки було проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та педагогічного колективу. Метою заходу стало відпрацювання навичок організованої та безпанічної евакуації у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Адже, як відомо, у кризових ситуаціях страх та паніка можуть […]

У рамках Тижня духовності проведено онлайн-студію для керівників професійних спільнот вчителів предметів духовно-морального спрямування «Духовно-моральні цінності як фундамент формування особистості: реалії та виклики». У ході онлайн-студії відзначено кращі заклади освіти області у реалізації духовно-морального вихованн серед яких Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки. 🤔Під час заходу учасники обговорили:✅️ефективні підходи та пріоритетні напрями духовно-морального виховання в закладах […]