Згідно плану роботи методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін, індивідуального плану методичної роботи та з метою популяризації історичних знань (викладач Любов Петровська) з 5 по 9 грудня 2022 р. провела заходи предметного тижня з історії, до яких було залучено здобувачів освіти з різних груп. У перший день їхній увазі було презентовано тематичний відеоролик «Рядки, навіяні війною…» https://cutt.ly/z0tjhqN, в якому прозвучали авторські вірші викладача, присвячені подіям війни, яку переживає український народ.
Інший захід «Джеймс Мейс: історичний портрет» привернув увагу учнів до постаті американського дослідника, який відкрив світові правду про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Учень гр.18 Максим Моток презентував свою творчу роботу «Були ті, хто говорив правду, щоби світ знав». Учасники заходу ознайомилися з цікавими фактами з біографії Д. Мейса, переглянули презентацію «Джеймс Мейс: факти, спогади, оцінки», подивилися відеоролик «Джеймс Мейс – американець, який присвятив себе Україні» та уривок з фільму «Серце, віддане Україні».
У гр.10 проведено відкритий урок з історії України, тема «Українські землі у складі Чехословаччини. Карпатська Україна», впродовж якого учні простежили історичний шлях Закарпаття між двома світовими війнами, ознайомилися з особливостями суспільно-політичного, економічного життя та національно-культурного руху, визначили важливість проголошення незалежності Карпатської України, довідалися про багатогранність особистості її президента Августина Волошина. На уроці були використані різноманітні дидактичні матеріали, презентація, відеоролик про А.Волошина, учні виконували інтерактивні вправи Wordwall, Quizlet, WordArt, розмірковували над епіграфом до уроку – словами В. Липинського «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».
Найкращі учні груп І курсу взяли участь у грі-змаганнях «Калейдоскоп облич», в якій показали свої знання про видатних постатей всесвітньої та української історії першої половини ХХ ст., про яких дізналися на уроках історії. Динамічні конкурси «Мозаїка», «Маска», «Хто це?» «Хмара слів», «Знайди помилку», «Моя розповідь» були цікавими і пізнавальними, адже учні розпізнавали історичних діячів і по характеристиках, і візуально по фотографіях, і по зашифрованих фразах та ін. Переможцем гри став учень гр.10 Акаловський Володимир, який отримав у подарунок книгу про видатного буковинця «Леонтій Сандуляк – людина, політик, громадянин». Призерами стали Малий Віталій (гр.10) та Горюк Єфим (гр.15). Учасникам було презентовано виставку книг про історичних діячів: «Лідери, що змінили світ», «Історія України в особах. ХІХ-ХХ ст.», Б. Гаврилишин «Залишаюсь українцем», «Фактор Черчилля. Як одна людина змінила світ».
Підсумком предметного тижня стала колективна робота викладача Петровської Л.І. та здобувачів освіти з різних груп – відеоролик «Історія – це вчителька життя: роздуми про сенс історії» https://www.youtube.com/watch?v=7Vp-KKBIETg Вдячні за допомогу у зйомках учням-членам гуртка з відеозйомки та відеомонтажу під керівництвом викладача Пуюл Л.А.