Сьогодні зі словами Тараса Шевченка на вустах українці воюють, а завдяки зброї від європейських партнерів здобудуть перемогу!

Власне, така ключова теза була сформована під час інтерактивної екскурсії-гри «Привіт, музей Шевченка!», що проводилася із учнями №11 групи у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки (викладач української мови та літератури – Юлія Філіп).

Цьогорічні шевченкові дні в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки були поповнені різноманітними фотокопіями неймовірно важливих та цікавих матеріалів, в основі яких – оригінали Шевченкових малярських та графічних творів, автографи поезій, меморіальні речі, фотографії. Учні мали можливість попрацювати із важливими документами, зокрема, й тими, які засвідчували волю письменнику. Детально розглянути картину, яка присвячена цій події. 22 квітня 1838 року у квартирі Карла Брюллова у присутності Михайла Вієльгорського та Аполлона Мокрицького Василь Жуковський вручив Шевченкові відпускну. Аполлон Мокрицький, із яким Тарас Шевченко винаймав житло, записав: «Годині о другій я пішов до Брюллова, застав його в робочій. Незабаром прийшов Жуковський з графом Вієльгорським. Надійшов Шевченко, і Василь Андрійович вручив йому папір, що містив у собі його свободу і забезпечував права громадянства. Приємно було дивитися на оцю сцену».

Тарас Шевченко вигукнув захоплено-радісне: «Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь, окроме Бога – велике щастя буть вольним чоловіком».

За ексклюзивними фотокопіями із Національного музею Тараса Шевченка учні намагалися створити для себе образ неординарної людини, митця, інтелектуала, патріота – Тараса Григоровича.

Викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Лакуста Дмитро Васильович та Флорескул Валентин Любомирович успішно завершили навчальну програму EIT Deep Tech Talent Initiative та отримали сертифікати. EIT Deep Tech Talent Initiative поєднує базові концепції штучного інтелекту та програмування з елементами підприємництва та управління проектами, щоб спрямувати студентів на розробку інноваційних ідей.AI for Youth – це європейський […]

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]