Власне, така ключова теза була сформована під час інтерактивної екскурсії-гри «Привіт, музей Шевченка!», що проводилася із учнями №11 групи у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки (викладач української мови та літератури – Юлія Філіп).
Цьогорічні шевченкові дні в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки були поповнені різноманітними фотокопіями неймовірно важливих та цікавих матеріалів, в основі яких – оригінали Шевченкових малярських та графічних творів, автографи поезій, меморіальні речі, фотографії. Учні мали можливість попрацювати із важливими документами, зокрема, й тими, які засвідчували волю письменнику. Детально розглянути картину, яка присвячена цій події. 22 квітня 1838 року у квартирі Карла Брюллова у присутності Михайла Вієльгорського та Аполлона Мокрицького Василь Жуковський вручив Шевченкові відпускну. Аполлон Мокрицький, із яким Тарас Шевченко винаймав житло, записав: «Годині о другій я пішов до Брюллова, застав його в робочій. Незабаром прийшов Жуковський з графом Вієльгорським. Надійшов Шевченко, і Василь Андрійович вручив йому папір, що містив у собі його свободу і забезпечував права громадянства. Приємно було дивитися на оцю сцену».
Тарас Шевченко вигукнув захоплено-радісне: «Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь, окроме Бога – велике щастя буть вольним чоловіком».
За ексклюзивними фотокопіями із Національного музею Тараса Шевченка учні намагалися створити для себе образ неординарної людини, митця, інтелектуала, патріота – Тараса Григоровича.