З початком неспровокованої війни росії проти України проєкт EU4Skills не втратив своєї актуальності. Адже, зважаючи на усі руйнації, які залишає після себе росія, невдовзі потреба у кваліфікованих робітничих кадрах стане дуже гострою. Тому Європейський Союз продовжує докладати усіх зусиль, щоб модернізувати інфраструктуру системи професійно-технічної освіти та забезпечити її стабільний розвиток в довгостроковій перспективі.
Підтримка професійно-технічної освіти є особливо важливою, адже попит на висококваліфікованих фахівців продовжує зростати, особливо в умовах війни. Тому, організація стабільного освітнього процесу під час можливих відключень електроенергії – це ще один виклик для закладів освіти регіону.
Генератори придбані у рамках програми ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”, European Commission та в межах взаємодії з Міністерством освіти і науки України.
Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки та ще 10 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Чернівецької області отримали генератори потужністю по 7 кВт. Їх використовуватимуть для безперебійної роботи в осінньо-зимовий період і це сприятиме безперервному навчальному процесу в умовах війни та дозволить закладам подолати труднощі і продовжити надавати якісну освіту.
Підтримка профтехів від EU4Skills важлива у забезпеченні кваліфікованої робочої сили для процесу відновлення України.
Харакетеристика генеральна:
- Модель – RC7001PER
- Потужність – 7 кВат
- Напруга – 230 вольт
- Частота – 50 Гц
- Однофазний
- Паливний бачок: вмісткість 25 літрів
- Масляний бачок – 1,1 л
- Вага – 86 кг
- Розмір – 705х575х570 мм
Перелік закладів П(ПТ)О області, які отримали генератор: Вище професійне училище № 3 м. Чернівці, Вище професійне художнє училище № 5 м. Чернівці, Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький ліцей автомобільного сервісу», Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький ліцей автомобільного сервісу», Професійно-технічне училище № 8 м. Чернівці, Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей», Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки, Глибоцький професійний ліцей, Сокирянське вище професійне училище, Вище професійне училище № 24 м. Заставна, Кельменецький професійний ліцей, Чернівецьке вище комерційне училище Державного торговельно-економічного університету.
Фонд міжнародної солідарності разом з партнерами та надалі підтримує професійно-технічну освіту в Україні. Тож, дякуємо за досягнуті результати та сподіваємося на подальшу співпрацю!