Інтерактивна виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда”

У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки з 25.10.23 по 01.11.23 проводиться унікальна та інноваційна виставка «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда» розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві. З постерами можна ознайомитися до 03 листопада, у рамках Глобального тижня медіаграмотності.

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності в учасників освітнього процесу. Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями, завдяки чому всі переваги 3D, AR та VR- досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

ХР-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне показує, до чого це може призвести на прикладах російсько-української війни.

Але вражає виставка не тільки технологіями. Плакати для неї були спеціально створені Валерієм Коршуновим з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше ширяться фейки.

Над змістом виставки працювала засновниця ініціатив “НотаЄнота” та “По той бік путінської брехні”, відома фактчекерка Альона Романюк, яка проводить інтерактивні антифейкові ігри у школах та університетах України.

Щодня ворог витрачає колосальні ресурси на інформаційну війну проти України: маніпуляції, фейки, куплені медіа та політики все це є невід’ємною частиною гібридної війни, що сьогодні відбувається не тільки в Україні.

“Медіаграмотність – ключова компетентність в умовах війни”, – говорить заступниця директора з навчально-виробничої роботи Галина Писаревська. Тому до тижня медіаграмотності замовили плакати та організували виставку в училищі.

Виставка розроблена командою ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з з Альоною Романюк (ініціатива “НотаЄнота”) в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики.

Викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Лакуста Дмитро Васильович та Флорескул Валентин Любомирович успішно завершили навчальну програму EIT Deep Tech Talent Initiative та отримали сертифікати. EIT Deep Tech Talent Initiative поєднує базові концепції штучного інтелекту та програмування з елементами підприємництва та управління проектами, щоб спрямувати студентів на розробку інноваційних ідей.AI for Youth – це європейський […]

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]