Урок громадянської освіти

На уроці громадянської освіти у групі №15, за програмою навчальної дисципліни, відбулося практичне заняття “Пропаганда: аналіз і протидія”. Викладач Любов Петровська приурочила тему до 10-ї річниці анексії Криму РФ з метою показати різні сторони російської пропаганди з цього питання, спротив їй з боку свідомих громадян та осуд світової громадськості.

На початку уроку здобувачі освіти ознайомилися з новою термінологією: гібридна війна, анексія, окупація, референдум, “зелені чоловічки”, колабораціоністи.

Перегляд відеофрагментів дав можливість простежити хроніку основних подій із захоплення півострова, порушення норм міжнародного права російською окупаційною владою, героїзм і відданість державі українських військовослужбовців.

Під час роботи в малих групах здобувачі освіти ознайомилися з рядом судових справ, безпідставно порушених окупантами проти українських активістів-патріотів, за якими вони були засуджені на тривалі терміни ув’язнення, зокрема, розглянули інформацію про “Справу О. Сенцова”, “Справу О. Костенка”, “Справу 26 лютого”.

Дізналися, що упродовж років окупації, попри заборони російської влади в Криму проходять різні акції: 26 червня кримські татари відзначають Свято Прапора, постійно з’являються графіті, які підкреслюють, що Крим – це Україна, на мітинги і пікети виходять жінки, домагаються своїх прав кримські татари.

На завершення уроку викладач презентувала здобувачам освіти книгу Миколи Галичанця “Наш український Крим” та карту-додаток до неї з давніми та сучасними назвами на півострові.

Підсумком практичного заняття став спільний висновок про необхідність активної аргументованої контрпропаганди з боку українських медіа задля перелому в інформаційній війні, яку росія давно веде проти України.

Викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Лакуста Дмитро Васильович та Флорескул Валентин Любомирович успішно завершили навчальну програму EIT Deep Tech Talent Initiative та отримали сертифікати. EIT Deep Tech Talent Initiative поєднує базові концепції штучного інтелекту та програмування з елементами підприємництва та управління проектами, щоб спрямувати студентів на розробку інноваційних ідей.AI for Youth – це європейський […]

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]