Декада громадянської освіти

🔰У закладах освіти Буковини з 13 по 23 травня триває Декада громадянської освіти, яка має на меті формування громадянських і соціальних компетентностей, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості учнів та студентської молоді краю. Долучилися до Декади й здобувачі освіти Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.

✅️Під керівництвом викладачки громадянської освіти Любові Петровської проведено ряд заходів у групах І-ІІ курсів.

У гр.10 відбувся диспут «Професія – підприємець», під час якого учасники ознайомилися з правовою базою підприємницької діяльності, обговорили особистісні риси сучасного підприємця, розглянули основні виді та принципи підприємництва.

🔥Особливий інтерес у здобувачів освіти викликали тест на визначення власних підприємницьких здібностей та аналіз різних ситуацій, до яких вони пропонували варіанти розв’язання. Також довідалися про деякі цікаві факти про найвищі прибутки та магнатів бізнесу з «Книги рекордів Гіннеса» та про найприбутковіші види бізнесу з книги Я. Лариної «Цікаві сюжети про економіку». Підсумком диспуту став висновок про важливу роль підприємництва в умовах сучасної ринкової економіки.

💥Здобувачі освіти цієї ж групи ознайомилися зі структурою та деякими матеріалами першої міжнародної інтерактивної виставки «Справжні причини війни або як працює російська пропаганда, розробленої для підвищення медіаграмотності та протидії російській пропаганді. Встановили на своїх мобільних телефонах додаток еdAR і переглянули перелік основних питань та фото- і відеоматеріали до них, з допомогою яких зможуть дізнаватися про методи й інструменти російської пропаганди, найбільш поширені фейки, ядерний шантаж РФ, пропаганду в російських школах, переписування історії та ін. Зацікавилися розділом «Двійники Путіна», до якого викладачка ще порекомендувала прочитати книгу О. Красовицького «Сьогодні» (роман про двійників Путіна – Х, ФОЛІО, 2023 р.).

💜У гр.15 було презентовано дайджест «Цікаві факти про громадянське суспільство», з якого учні довідалися про витоки ідеї громадянського суспільства, перше впровадження терміну в науковий обіг, основи та елементи громадянського суспільства, його взаємодію з державою, оцінку нинішнього рівня розвитку громадянського суспільства в Україні.

🔷️Зі здобувачами освіти груп І курсу (11,13,17) проведено вікторину «Що ти знаєш про демократію?». Впродовж різних конкурсів вони демонстрували свої знання видів демократії, виборів, виборчих систем та принципів виборчого права (за допомогою застосунку «Колесо фортуни»), розгадували тематичний кросворд на знання відповідної термінології, складали з набору слів речення про референдум, з «хмари слів» вибирали слова, які вказують на вимоги для надання виборчого права. За результатами усіх конкурсів І місце здобула команда гр.17, ІІ місце – гр.11, ІІІ – гр.13.

☝️Питання громадянської освіти завжди будуть актуальними, тому проведення таких заходів важливе для поглиблення знань здобувачів освіти, формування їхньої громадянської позиції та розвитку громадянської активності.

Викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки Лакуста Дмитро Васильович та Флорескул Валентин Любомирович успішно завершили навчальну програму EIT Deep Tech Talent Initiative та отримали сертифікати. EIT Deep Tech Talent Initiative поєднує базові концепції штучного інтелекту та програмування з елементами підприємництва та управління проектами, щоб спрямувати студентів на розробку інноваційних ідей.AI for Youth – це європейський […]

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]