День пам’яті масового розстрілу мешканців Києва у Бабиному Яру

29 вересня Україна та євреї всього світу відзначають сумну дату – День пам’яті масового розстрілу мешканців Києва у Бабиному Яру. Це був «Голокост від куль» і нацистської політики і масового знищення людей.

Цій даті був присвячений захід, що відбувся у гуртожитку Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки. Під звуки сумних мелодій учні розповідали про те, що майже одразу після вступу нацистів до Києва було розстріляно 34 тисячі мешканців-євреїв міста. Це була одна з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.

Але не тільки євреї загинули у цьому яру. Учні розповіли присутнім, що тут було розстріляно 621 члена ОУН, серед них поетесу Олену Телігу та її чоловіка, і членів команди київської футбольної команди, а також п’ять циганських таборів та інших осіб, які з тих чи інших причин вважалися ворогами нацистів.

Бібліотекар Микицей Ірина Антонівна, яка організувала цей захід, ознайомила здобувачів освіти з книгами, які лише більше, ніж через 50 років розкрили таємницю Бабиного Яру, що приховувалась радянською владою.

Захід супроводжувався мелодіями Альбіноні –Джацотто та Й. Баха та презентацією, яка за допомогою документів розкрила злочини фашистів. Учні вшанували полеглих хвилиною мовчання.

Напередодні пам’ятної дати – трагедії у Бабиному Яру, із здобувачами освіти групи №12 була проведена година спілкування.

Здобувачі освіти прослухали матеріали та переглянули відео на дану тематику.

https://uinp.gov.ua/…/informaciyni-materialy-do-dnya…

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Дякуємо ГО «Український професійний розвиток» за плідну співпрацю та сподіваємося на нові проєкти. Упродовж лютого-листопада 2024 року ГО «Український професійний розвиток» впроваджувала проєкт “Навчання заради змін: короткострокові професійні навчальні курси для дорослих”. Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки за результатами відкритого конкурсу стало партнером ГО «Український професійний розвиток» і навесні цього року розпочало безоплатне навчання для […]

19 грудня 2024 року в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки провели зустріч науково-педагогічних співробітників кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Навчально-наукового інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ з керівництвом, викладачами та здобувачами освітніх послуг, що навчаються за спеціальністю 172 Електронні комунікації та радіотехніка. Під час зустрічі асистенти кафедри, к.т.н. Григорій Косован та Микола Сорокатий презентували особливості […]

У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки 20.12.2024р. відбулася виставка, присвячена Дню енергетика. Подія зібрала здобувачів освіти, викладачів, а також всіх бажаючих, які мали можливість ознайомитися з креативними досягненнями у сфері енергетики та радіоелектроніки. Виставка була організована з метою популяризації енергетичних технологій, креативних світильників та декорацій до Різдвяних свят. Учасники мали можливість побачити роботи, виконані нашими […]