1 квітня 2025 року викладач Омелян БРАНДЕС провів відкритий урок для групи 2 з предмету “Електротехніка з основами промислової електроніки” на тему “Будова та принцип роботи двигуна постійного струму з паралельним збудженням та вивчення елементної бази і принципу дії схеми спецстенда №2”.
Матеріально-технічне і дидактичне забезпечення уроку:
Діючий спецстенд №2 з вивчення електроприводу двигуна постійного струму з паралельним збудженням та вивчення електричних апаратів з точки зору електробезпеки та приладів електромагнітної в магнітоелектричної системи.
Діючий спецстенд №3 з вивчення схеми безконтактного включення нагрузки при допомозі керованого тиристора середньої потужності.
Діючий спецстенд №9 з вивчення схеми двохпівперіодного випрямляча на чотирьох випрямляючих діодах, зібраних по мостовій схемі та впливу П-подібного фільтра на процес випрямлення.
Два електричних осцилографа: С1-93, C1-71.
Саморобні плакати по вищевказаній темі (№1-9).
Роздатковий матеріал: структурно-функціональні схеми на вищевказані спецстенди.
Урок пройшов успішно, і ми раді поділитися його основними моментами:
Учасники дізналися про будову та принцип роботи двигуна постійного струму з паралельним збудженням.
Було розглянуто роботу електричних апаратів з точки зору електробезпеки.
Ми вивчили принцип дії приладів електромагнітної та магнітоелектричної системи.
На практиці було продемонстровано роботу схеми безконтактного включення навантаження за допомогою керованого тиристора середньої потужності.
Також було розглянуто роботу схеми двопівперіодного випрямляча на чотирьох випрямляючих діодах, зібраних за мостовою схемою, та вплив П-подібного фільтра на процес випрямлення.
Урок був проведений з використанням сучасних спецстендів (№2, 9, 3) та наочних матеріалів (плакати №1-9), що дозволило учасникам не лише отримати теоретичні знання, але й побачити практичне застосування електротехніки.
Ми дякуємо викладачу Омеляну Брандесу та групі 2 за активну участь та цікаві запитання!








