Бінарний урок на тему “Циліндр. Робочий об’єм циліндра”

22 листопада 2023 року у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки відбувся відкритий бінарний урок на тему “Циліндр. Робочий об’єм циліндра” з предмету геометрія (викладачка Галина ГОРБАЛЬ) та виробничого навчання з професії “Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів” (майстер в/н Іван ДЕНИС).

Педагоги ставили перед собою мету сформувати в здобувачів освітніх послуг знання про циліндр його елементи, навчити обчислювати об’єм циліндра та використовувати знання в майбутній професійній діяльності.

На уроці здобувачі освіти проходили тестування на знання термінів, елементів циліндра та формул площі бічної поверхні та об’єму. Також виконували інтерактивну вправу “Асоціативний ящик”, де вказували які елементи автомобіля є у формі тіл обертання. Підібрана вправа переконала здобувачів освіти, що геометрія широко застосовуються в техніці, особливо в машинобудуванні, автомобілях, тракторах та в їх обладнанні.

Майстер виробничого навчання Денис Іван продемонстрував навчальне відео ” Принцип роботи двигуна внутрішнього згорання”. В рух транспортний засіб приводять двигуни внутрішнього згоряння. Головні робочі частини двигуна — поршні —теж мають форму циліндрів і знаходяться в своєрідних циліндрах. Під час переміщення поршня від верхньої мертвої точки до нижньої мертвої точки над ним утворюється простір, який називається робочим об’ємом циліндра. Коли поршень знаходиться у верхній мертвій точці, над ним утворюється найменший простір, який називається об’ємом камери згоряння. У багатоциліндрових двигунах повний об’єм усіх циліндрів виражається в літрах і називається літражем. Таким чином, визначення об’ємів циліндрів є головною характеристикою автомобіля.

Після чого здобувачі освіти перейшли до практичної роботи із вимірюванням параметрів циліндричних деталей автомобіля та обчислення їх об’ємів. За допомогою системи віддаленого інтерактивного технічного навчання “Electude” розраховували робочий об’єм циліндра за поданими даними.

Використання математичних компетентностей при проведені виробничого навчання із застосуванням інноваційних STEM- технологій сприяє розвитку творчих здібностей в обраній професії.

Як сказав видатний французький архітектор Ле Корбюзі, ми живемо в геометричний період і навколо нас – геометрія. І справді, світ в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи і людини. Квітникарю, інженеру, архітектору, водію- всім необхідна геометрична уява. Тіла обертання також знайшли широке застосування у повсякденному житті, науці і техніці.

🎨🪺🥚 Великодній майстер-клас з писанкарства у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки: занурення в глибину українських традицій! Сьогодні, 16 квітня 2025 р., Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки стало осередком давнього українського мистецтва – писанкарства. Під мудрим наставництвом майстра виробничого навчання, справжнього знавця народних традицій писанкарства, Петра Штефано, наші здобувачі освіти та педагоги не просто розписували великодні […]

Сьогодні, 15 квітня 2025 року, відповідно до плану заходів місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки було проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та педагогічного колективу. Метою заходу стало відпрацювання навичок організованої та безпанічної евакуації у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Адже, як відомо, у кризових ситуаціях страх та паніка можуть […]

У рамках Тижня духовності проведено онлайн-студію для керівників професійних спільнот вчителів предметів духовно-морального спрямування «Духовно-моральні цінності як фундамент формування особистості: реалії та виклики». У ході онлайн-студії відзначено кращі заклади освіти області у реалізації духовно-морального вихованн серед яких Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки. 🤔Під час заходу учасники обговорили:✅️ефективні підходи та пріоритетні напрями духовно-морального виховання в закладах […]