Відзначаємо 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської

У день 160-річчя від дня народження славетної буковинської письменниці Ольги Юліанівни Кобилянської у гуртожитку Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки був проведений захід « Царівна духу – Ольга Кобилянська». До цього заходу було оформлено книжково-ілюстративну виставку, презентацію про життєвий і творчий шлях письменниці.

Ведуча бібліотекарка Микицей Ірина Антонівна розповіла присутнім про Кобилянську не лише як письменницю, а й як просто жінку. Яка любила ходити на танці, кататися верхи на конях, любила парфуми із запахом фіалки, вміла грати на цитрі.

Під мелодію М. Скорика до зали увійшла учениця гр. № 17 Біньовська Анастасія, яка виконувала роль Ольги Кобилянської. Вона зачитувала уривки з листів Ольги до коханого Осипа Маковея, свій вірш, присвячений письменнику.

Учасниці вечора Настя Беженар, Кароліна Бівзюк, Іванна Романюк, Маріна Унгурян розповідали про Ольгу Кобилянську як людину зі своїми чеснотами та вадами, зі світом тонких відчуттів та глибоких переживань, з помилками й втратами у житті, з мріями, які збувалися і не зовсім, про становлення її як письменниці.

Учні з цікавістю слухали про маловідомі сторінки з життя письменниці.

“…Подумки з вами я дуже часто спілкуюсь…”: невід’ємний інтерактивний матеріал

Знаходити нові ефективні форми та методи навчання, максимально використовувати потенціал новітніх технологій з метою формування конкурентноспроможної та успішної особистості сучасного учня закладу професійно-технічної освіти педагоги прагнуть відійти від шаблону. З такою метою у 2020 році розпочалася робота над створенням навчально-пізнавального відеофільму “…Подумки з вами я дуже часто спілкуюсь…”, присвяченого геніальним письменницям Лесі Українці та Ользі Кобилянській.

Окрім того, що робота отримала І місце на Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймося за нове життя», присвяченому Лесі Українці, відофільм став невід’ємним інтерактивним матеріалом під час вивчення творчості двох геніальних письменниць.

Цікавий факт, що перегляд навчального відеофільму, який був спроєктований учнями Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки 16 групи Степаном Коновчуком, Арманом Казаряном та Андрієм Костиняном (сценарист та режисер – Юлія Філіп) під час уроку української літератури в 16 групі – 2023, згенерував низку цікавих ідей для продовження вивчення творчості письменниць.

Fotogr. Artistisches Atelier Johann Krzanowski

Якщо у вас виникло запитання «Хто такий Ян Кржановський?», то учні Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки 16 групи (за професією «Фотограф (фотороботи)») з упевненістю дадуть відповідь, що це найвідоміший фотограф ХІХ століття, який працював у Fotogr. Artistisches Atelier на вулиці Панській у Чернівцях (нині вулиця Ольги Кобилянської).

Чому власне саме ця постать та ательє викликали інтерес під час уроку української літератури? А саме тому, що цьому майстру вдалося зробити неймовірно вишукані фотографії двох постатей: Лесі Українки та Ольги Кобилянської.

До 160-річчявидатноїписьменниці Ольги Кобилянської проведено фотоурок, у фокусі якого були меморіальні експонати, а саме світлини, на яких зображені дві подруги. Дві світлини є унікальним матеріалом, щоб розгледіти усю велич та заглибитись у вивчення творчої спадщини письменниць.

Цікава статистика дружніх стосунків Лесі Українки та Ольги Кобилянської: 14 років, 3 зустрічі та одна спроба сфотографуватися, яка випала на 1901 р. у «Фотографічно-артистичному ательє» Яна Кржановського в Чернівцях. Під час уроку української літератури (викладачка – Юлія Філіп) учні дізнавалися цікаві історичні факти та передумови створення світлини, знаходили деталі, на яких акцентував увагу майстер-фотограф, аналізували дизайнерське оформлення, а мовним матеріалом слугував друкований напис на фотографії.

Фотограф – це унікальна професія, про яку говорять століттями, адже роботи майстрів – це можливість зафіксувати мить для майбутнього.

🎨🪺🥚 Великодній майстер-клас з писанкарства у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки: занурення в глибину українських традицій! Сьогодні, 16 квітня 2025 р., Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки стало осередком давнього українського мистецтва – писанкарства. Під мудрим наставництвом майстра виробничого навчання, справжнього знавця народних традицій писанкарства, Петра Штефано, наші здобувачі освіти та педагоги не просто розписували великодні […]

Сьогодні, 15 квітня 2025 року, відповідно до плану заходів місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки було проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та педагогічного колективу. Метою заходу стало відпрацювання навичок організованої та безпанічної евакуації у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Адже, як відомо, у кризових ситуаціях страх та паніка можуть […]

У рамках Тижня духовності проведено онлайн-студію для керівників професійних спільнот вчителів предметів духовно-морального спрямування «Духовно-моральні цінності як фундамент формування особистості: реалії та виклики». У ході онлайн-студії відзначено кращі заклади освіти області у реалізації духовно-морального вихованн серед яких Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки. 🤔Під час заходу учасники обговорили:✅️ефективні підходи та пріоритетні напрями духовно-морального виховання в закладах […]