Волонтерська діяльність у технологічному хабі Tech Hub Bukovyna

Педагоги та здобувачі освітніх послуг Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки у технологічному хабі Tech Hub Bukovyna волонтерять (Мар’ян ЛАЗУРКА та Олександр ТОРСЬКИЙ, Артем ЛУПТОВИЧ, Василь ДЖАЛ, Дмитро ЯСІНСЬКИЙ, Андрій КРИЖАНІВСЬКИЙ). Допомагають виготовляти павербанки, адже здобувають професію радіомеханіка з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури в училищі, тому для них це ще і можливість розвивати професійно-практичні навички роботи з технікою. Дякуємо волонтерській організації Tech Hub Bukovyna та її засновнику Андрію ГЕВ’ЮКУ.

У газеті Молодий Буковинець від 30 листопада – 6 грудня 2023 р. про них ціла стаття, автор Євгеній ПІРОЖКОВ,

Студенти й викладачі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки від початку цього року волонтерять у технологічному хабі Tech Hub Bukovyna.

Вони складають різної потужності павербанки (автономні зарядні пристрої для мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків, — авт.) для потреб ЗСУ.

Мар’ян ЛАЗУРКА та Олександр ТОРСЬКИЙ працюють викладачами в училищі. Паралельно волонтерять зі своїми учнями – Артемом ЛУПТОВИЧЕМ, Василем ДЖАЛОМ, Дмитром ЯСІНСЬКИМ.

Волонтерять хлопці після пар майже щодня. Кажуть, що намагаються робити все, щоб наші війська звільнили країну від російського окупанта якнайшвидше.

«У нас є кілька різних груп, які виготовляють павербанки. Tech Hub лише координує їхню роботу та допомагає знаходити матеріали. Хлопців ніхто не змушує приходити, вони самі хочуть це робити». – каже засновник волонтерської організації Tech Hub Bukovyna Андрій ГЕВ’ЮК.

Про процес виготовлення павербанка розповідає волонтер Дмитро ЯСІНСЬКИЙ. «З одного великого листа фанери лазером наші друзі вирізають п’ять частин, які склеюють в один корпус. В один такий корпус вмішується близько 20-30 тисяч міліампер Кладемо туди ще плату, кришку та кнопку, щоб його вмикати або вимикати. Також є ще залізні, їхня місткість близько 50 тисяч міліампер». каже хлопець.

Потужність павербанка залежить від кількості та якості акумуляторів.

«Є різні акумулятори на 500,700, 1000, 1200 міліампер. Відповідно, скільки влазить у корпус менших акумуляторів, такої ємності ютовий павербанк. Люди приносять нам використані одноразові сигарети, з яких ми дістаємо акумулятори та плати, які нам потрібні для роботи павербанка. Розібрати «одноразки» дуже легко, багато часу це не займає», — каже студент.

Далі акумулятори ставлять на зарядку. Згодом їх спаюють і вкладають у корпуси. Собівартість такого павербанка – близько 500 гривень Волонтери купують дріт, плати, припій, деколи фанеру, одноразові сигарети, які вже не працюють, приносять люди.

«Хлопці передають щотижня по 20- 30 штук військовим на фронт. Намагаємося допомогти усім», – каже Андрій Гев’юк. Собівартість павербанка близько 500 гривень.

Допомагає хлопцям також науковець Андрій КУЗНЄЦОВ.

«До мене звернулися мої друзі-військові з питанням, чи якісний павербанк вони купують Головна їхня вимога була – тривала робота. Зв’язку в хлопців часто немає, але потреба в ньому є. Я проаналізував павербанк, який вони хотіли купити, і вирішив, що в цьому немає сенсу: можна зробити дешевший», – розповідає волонтер Андрій Кузнєцов.

Великі павербанки дешевші в рази за популярні зарядні пристрої марки EcoFlow.

Запрошуємо вас здобувати технічні професії у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.Навчання в училищі радіоелектроніки дасть вам міцну теоретичну базу та практичні навички, необхідні для роботи з сучасною електронною апаратурою. Ви зможете брати участь у розробці, виробництві, обслуговуванні та ремонті різноманітних електронних пристроїв та систем. Тут вас чекає дружба, взаємодопомога та гендерна рівність у світі професій! […]

З гордістю повідомляємо, що здобувачі освіти Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки показали високий рівень майстерності на Всеукраїнському спеціалізованому конкурсі “SERVICE MASTER JUNIOR 2025 UA”! Активне використання інноваційної навчальної платформи LMS Electude допомагає нашим студентам вдосконалювати свої професійні навички та бути конкурентоспроможними на ринку праці. За результатами напруженої боротьби наша команда увійшла до ТОП-10 кращих закладів […]

Сьогодні, 24 квітня 2025 року, педагоги та здобувачі освіти Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки взяли участь в обласному мистецькому заході «Кошик єднання»! У мальовничому Сквері Дня вишиванки панувала атмосфера творчості та єднання, присвячена відродженню чарівної української традиції писанкарства. Окрім того, наші талановиті учні представили технічні вироби, які викликали щиру зацікавленість у відвідувачів заходу! Участь у […]