Історія училища

Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки – одне з наймолодших училищ області. Воно було засноване в листопаді 1976 року як Чернівецьке технічне училище №5. Спочатку училище було сформовано як базова кузня кадрів для заводу “Кварц”. Потреба у кваліфікованих робітниках була настільки необхідна, що з самого початку існування училища було набрано 9 навчальних груп (270 учнів). Але незабаром училище почало здійснювати підготовку фахівців для багатьох інших підприємств міста та області: «Вимірювач», «Електронмаш», «Граніт», «Гравітон», тощо.

 

 

 

 

 

 

А будувалось училище серед зеленого поля на околиці міста 

Першим директором училища був призначений Дудирєв Володимир Якович. Майже 30 років керував Загороднюк Сергій Петрович. З 2010 року училище очолює Одайський Савелій Іванович.

  Директори училища. (Одайський С.І., Дудирєв В.Я., Загороднюк С.П.)

У 1984 році Чернівецьке технічне училище №5 перейменоване в Середнє професійно-технічне училище №15 м. Чернівці.

1991 рік – почалась розбудова системи професійно-технічної освіти незалежної України, адаптація її до ринкової економіки. Змінювався і заклад освіти, забезпечуючи якісну професійну підготовку кваліфікованих робітників з урахуванням потреб регіонального ринку праці.

1996 рік – початок співпраці з Чернівецькою обласною службою зайнятості.

1998 рік – початок провадження освітньої діяльності за рівнем повної загальної середньої освіти.

2001 рік – створення та відкриття електровимірювальної лабораторії «Кварц», яка надає платні послуги з вимірювання опорів заземлення.

У 2003 році реорганізовано в Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки та проведено роботу з  ліцензування підготовки здобувачів освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Твердохліб Іван здобув ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Оператор комп’ютерного набору».

2006 рік – проведення на базі училища Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Оператор комп’ютерного набору». Якимчук Юрій – ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії «Оператор комп’ютерного набору».

У 2010 році розроблено та реалізовано інноваційний проект «Монтаж, обслуговування та ремонт електронних системи безпеки», який охопив, як теоретичну, практичну, так і професійну підготовку учнів в ході навчального процесу в училищі установлено відео спостереження та пожежну сигналізацію.

2012 рік – Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки обране одним з кращих закладів Чернівецької області та включене до Енциклопедії професійно-технічної освіти України (стор. 532)

У 2013 році у закладі створена  Web-студія, яка дозволяє проводити в режимі онлайн відеоконференції, засідання обласних методичних об’єднань, приймати участь у web-нарадах. Грубляк Анжела здобула ІІІ місце у Всеукраїнському етапі ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Заклад освіти нагороджений Грамотою за вагомий внесок у розвиток освіти та виховання підростаючого покоління та нагрудним знаком «Флагман освіти і науки України» та   диплом ІІ ступеня лауреата конкурсу «Інноватика в сучасній освіті – 2013» у номінації «Інновації в професійно-технічній освіті – шлях до забезпечення ринку праці кваліфікованими кадрами».

2014 рік – срібна медаль у міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2014» у номінації «Сучасний професійно-технічний навчальний заклад у загальноєвропейському освітньому просторі»;

  • диплом І ступеня лауреата конкурсу «Інноватика в сучасній освіті – 2014» у номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення майбутнього робітника»

2015 рік – І місце в огляді-конкурсі на кращу організацію роботи з питань здорового способу життя у професійно-технічних навчальних закладах області «За здоровий спосіб життя».

У 2016 році команда Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки у складі Скрипчука Сергія та Бучека Андрія представила Чернівецьку область на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WorldSkills  Ukraine» за компетенцією мехатроніка та ввійшла в десятку кращих команд України. Представників команди відзначено дипломами учасників Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills  Ukraine» за компетенцією мехатроніка;

2017 рік: – золота медаль у міжнародній виставці  «Сучасні заклади освіти – 2017» у номінації «Інноваційні підходи в закладах освіти до процесу формування творчої особистості та виховання громадянина-патріота»;

  • І місце в обласному огляді-конкурсі стану умов охорони праці.
  • ІІ місце в огляді-конкурсі на кращу організацію роботи з питань здорового способу життя у професійно-технічних навчальних закладах області «За здоровий спосіб життя»;
  • початок роботи у Всеукраїнському експерименті «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику», терміни проведення 2017/2022 рр.

2018 рік – Писарюк Інна, ІІІ місце у Всеукраїнському етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

2019 рік – створено та відкрито навчально-практичний центр електротехнічних робіт для якісної професійної підготовки кваліфікованих робітників,  впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технології із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів.

  • початок роботи у експерименті всеукраїнського рівня за темою: «Управління розвитком закладів професійної (професійно-технічної) освіти на засадах педагогічної логістики», терміни проведення 2019/2022 рр.;
  • подяка від Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА за вагомий внесок у розвиток національної свідомості учнівської молоді, формування почуття патріотизму на засадах духовності та моральності, популяризації духовно-культурної спадщини Українського народу.
  • Коновчук Степан – ІІ місце в Х Всеукраїнському конкурсі учнівських творчих робіт «Я-журналіст» у номінації «Фото».

2020 рік – Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки є учасником проекту “EU4Skills: кращі навички для сучасної України” – це спільна програма ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні;

  • Президентський стипендіат – Федоряк Микола, отримував Президентську стипендію за І місце у Всеукраїнському етапі X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • Костинян Андрій – ІІІ місце у ХІ Всеукраїнському конкурсі учнівських творчих робіт «Я – журналіст!» у номінації «Фото».

2021 рік –  ІІ місце в обласному огляді-конкурсі стану умов охорони праці;

  • створено Центр кар’єри;
  • початок експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою: «Забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю у навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (інноваційний віддалений кластер «Електроімпульс») жовтень 2021- грудень 2024 р.
  • перемога у конкурсі з реалізації мікропроєктів, пов’язаних з впровадженням компетентнісного підходу у закладах П(ПТ)О, що організовані програмою EU4Skills в рамках реалізації Програми Європейського Союзу «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» конкурсний відбір проведено серед пілотних закладів П(ПТ)О;
  • розробка Концепції розвитку Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки на основі компетентнісного підходу.

Тепер Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки є закладом професійної (професійно-технічної) освіти І рівня акредитації, ІІІ атестаційного рівня, яке здійснює підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів для галузей промисловості (загальні для всіх галузей економіки та електротехнічного виробництва).

Станом на 01.01.23 р. в училищі навчається 436 учнів на денній формі навчання за такими робітничими професіями:

– фотограф (фотороботи), оператор поштового зв’язку;
– електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
– радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури;
– слюсар-електромонтажник; майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів;

– радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури, електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин;
– майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.

Училище готує кваліфікованих робітників за підвищеними розрядами з професій “Радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури” – 5 розряд,  “Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” –  5 розряд.
Ведеться підготовка фахових молодших бакалаврів за спеціальностями:
– електроенергетика, електротехніка та електромеханіка;
– телекомунікації та радіотехніка.
  Навчально-матеріальна база училища включає два навчальні корпуси: корпус навчально-теоретичних кабінетів та корпус навчально-виробничих майстерень. Училище має п’ятиповерховий гуртожиток, медичний пункт, їдальню, бібліотеку, спортивну та актову  зали, стадіон, атлетичний зал. Училище на 100% забезпечене власною площею.

Фотоальбом з історії училища

Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки – сучасний навчальний заклад, який забезпечує якісну професійну підготовку кваліфікованих робітників з урахуванням потреб ринку. Основна мета навчального закладу – розвивати здібності, інтереси, професійну кваліфікацію, готувати конкурентноспроможних фахівців, здатних адаптуватися до швидких суспільних та економічних змін. Хочемо звернутись до тих, хто зараз стоїть перед вибором професії і запрошуємо вас піти навчатися саме в наш навчальний заклад, щоб здобути якісну професійну освіту. Ми зробимо все для того, щоб роки навчання пройшли з радістю та приємними згадками