14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят – Міжнародний день числа «Пі». З цим числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати коло. Число «Пі» – це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини його діаметру. В цифровому вираженні “Пі” починається як 3,141592… і має нескінченну математичну тривалість.
У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки викладачка математики Галина ГОРБАЛЬ повела засідання гуртка “Таємниці числа «Пі».
Вперше День числа «Пі» відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик з Ларрі Шоу. Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році), і 14 число березня. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події в честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.
Число π – одна з найвідоміших і найважливіших математичних констант у світі.
Якби ми не знали числа π, не було б ані телевізора, ані радіо, ані телефонів, ми не могли б подорожувати літаком. Без формул, записи яких містять число π, неможливо було б розрахувати траєкторії польоту космічних кораблів. Одне слово, число π з’являється у формулах, що використовуються в найрізноманітніших сферах. Фізика, електротехніка, електроніка, теорія ймовірностей, будівництво та навігація – це далеко не повний їхній перелік.
У майбутньому ми ще неодмінно зіткнемося із загадками цього унікального і дивного числа П, яке неухильно керує нашим світом.